FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Aqua rehabilitacja

Ćwiczenia w wodzie mają szerokie zastosowanie w leczeniu wielu chorób układu kostno-szkieletowego, sercowo-naczyniowego oraz nerwowo-mięśniowego. Ćwiczenia tego typu odciążają cały kręgosłup i stawy, obniżają napięcie mięśniowe i zwiększają elastyczność ścięgien i więzadeł. Korzystnie wpływają także na wytrzymałość organizmu, poprawiają koordynację ruchową i równowagę.

 

fot.:http://sport-figielski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=242&Itemid=160

 

Zajęcia w wodzie korzystnie wpływają na:

  • Ośrodkowy układ nerwowy - ćwiczenia poprawiają koordynację nerwowo-mięśniową, związaną z rozluźnieniem mięśni w wyniku działania wody jako czynnika odciążającego i pozornej utraty masy ciała.
  • Naczynia krwionośne - masujące oddziaływanie wody wzmacnia naczynia krwionośne i pobudza zakończenia włókien nerwowych skóry.
  • Układ sercowo-naczyniowy - umiarkowanie intensywna systematyczna aktywność fizyczna może obniżyć ryzyko śmierci z powodu choroby niedokrwiennej serca. W ostatnich latach regularny wysiłek w wodzie stał się ważnym elementem terapii pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego.
  • Dolegliwości bólowe – odpowiednie ćwiczenia wzmacniają „gorset mięśniowy” w obrębie tułowia i jednocześnie prowadzą do relaksacji zbyt silnie napiętych mięśni, zapewniając tym samy możliwość poprawy postawy ciała, sylwetki ciała oraz koordynacji ruchowej.
  • Układ oddechowy - ćwiczenia w wodzie poprawiają ruchomość klatki piersiowej.

 

Doskonałym sposobem Aqua rehabilitacji jest Aqua gimnastyka i Aqua aerobik.

 

Ogromne zadanie ma w tym przypadku odpowiedni dobór muzyki i sprzętu. Aktywność fizyczna stanowi tu doskonałe połączenie przyjemności z wszechstronnym usprawnieniem całego ciała. Wodne środowisko umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które bywają niemożliwe do wykonania na sali gimnastycznej.

 

AQUA FITNESS to obecnie jedna z modniejszych form aktywności ruchowej w wodzie. Właściwości środowiska wodnego sprawiają, że jest to trening bezpieczny - nieobciążający stawów, efektywny i przyjemny. Ta forma wysiłku fizycznego to doskonały trening wytrzymałościowy, a przede wszystkim wzmacniający (woda  pobudza do pracy mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków by utrzymać pozycję pionową).

 

 

fot.: www.blog.thelodgeatwoodloch.com

 

Do ćwiczeń w wodzie wykorzystywanych jest wiele urządzeń, które sprawiają, że ćwiczenia stają się jeszcze przyjemniejsze.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy --> http://mimed.com.pl/sprzet-rehabilitacyjny/kinezyterapia/aquaterapia

 

Proponujemy zarówno drobny sprzęt ułatwiający ćwiczenia, jak i profesjonalny sprzęt do rehabilitacji wodnej --> http://mimed.com.pl/sprzet-rehabilitacyjny/hydroterapia-balneologia/urzadzenia-do-cwiczen-w-wodzie

 

 

Materiał zaczerpnięty z: http://www.fregata.com.pl/

MIMED © 2019