FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Aparat Combi czy osobne terapie?

Czy lepiej wyposażyć gabinet w kilka urządzeń dedykowanych do konkretnych terapii czy lepszy będzie jeden wielofunkcyjny aparat typu Combi? Co wybrać – jakie są zalety i wady aparatów do terapii łączonej? Czy dla każdego gabinetu jest to dobre rozwiązanie?

 

Aparaty typu Combi to urządzenia umożliwiające wykonanie więcej niż jednego rodzaju zabiegu z zakresu elektro-, magneto-, lasero- lub sonoterapii w terapii łączonej lub na zmianę. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla niewielkich gabinetów, które ze względu na ograniczone możliwości nie są w stanie przyjmować wielu pacjentów jednocześnie. Możliwość wykonania nawet 4 różnych zabiegów jest dużym ułatwieniem w takiej sytuacji. Obecnie dostępne na rynku urządzenia pozwalają na jednoczesną niezależną terapię 2 pacjentów. Jest to także dobra opcja dla fizjoterapeutów prowadzących leczenie w domu pacjenta.


Do zalet aparatów do terapii skojarzonej należy jego modułowa budowa. Producenci proponują zakup urządzenia Combi z wbudowanym modułem (np. elektroterapii) oraz możliwość późniejszej rozbudowy o kolejne moduły i aplikatory w sytuacji, kiedy gabinet chce rozszerzyć zakres wykonywanych zabiegów. Ponadto zakup i rozbudowa jednego aparatu Combi jest znacznie tańsza niż osobna inwestycja w każdy z aparatów do konkretnej terapii.


Jednak aparaty typu Combi mają też swoje wady. Pozwalają na niezależną terapię maksymalnie 2 pacjentów jednocześnie, przy możliwości prowadzenia leczenia u nawet 4 pacjentów dla osobnych urządzeń. Ponadto usterka jednego modułu często wyłącza z użytkowania całe urządzenie. Dlatego przy zakupie warto wybrać producenta, który ma sprawny serwis oraz daje możliwość uzyskania aparatu zastępczego na czas trwania naprawy.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aparatów typu Combi >>

MIMED © 2019