FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Fala uderzeniowa – na czym polega leczenie?

Leczenie falą uderzeniową powoli staje się standardem. Kiedy sprzęt do tego rodzaju terapii pojawił się na rynku, od razu wzbudził duże zainteresowanie. Czy słusznie? Na czym polega terapia? Jak wpływa na organizm? I na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do rehabilitacji falą uderzeniową?

 

Terapia falą uderzeniową to innowacyjna metoda pozwalająca na stosunkowo szybką i nieinwazyjną rehabilitację chorób układu ruchu. Wiele spośród tych schorzeń do tej pory leczone były operacyjnie lub poprzez długotrwałą farmakoterapię. Leczenie falą uderzeniową stosuje się coraz szerzej w rehabilitacji, ortopedii czy w medycynie sportowej, szczególnie w przypadku leczenia patologicznych zmian więzadeł, torebek stawowych, ścięgien, mięśni i kości (w tym m.in. przy: schorzeniach i bólu ścięgna Achillesa, ostrodze piętowej, zespole cieśni nadgarstka, przewlekłych entezopatiach, stanach zapalnych przyczepu mięśni, przy wyroślach kostnych oraz w bólach pachwin, rzepki, barków, nadgarstków itd.).

Leczenie falą uderzeniową


Jak działa fala uderzeniowa?


Przeciwbólowe działanie fali uderzeniowej jest związane z jej wpływem na nerwy powierzchniowe, z hiperstymulacją nocyceptorów oraz z uwalnianiem endorfin w organizmie. Ponadto samo mechaniczne działanie fal uderzeniowych powoduje rozbijanie złogów wapnia. Terapia polega na wytworzeniu fal o wysokiej energii, które następnie skupiają się wewnątrz organizmu we wtórnym ognisku. W ten sposób energia fali dociera do bolesnych części ciała, co wywołuje efekt leczniczy. Zabiegi przy wykorzystaniu fal uderzeniowych stymulują mechanizmy regeneracyjne organizmu, polepszają ukrwienie i metabolizm w zmienionej chorobowo części ciała. Jednym słowem – mobilizują chore miejsce do walki z chorobą. Efekty widoczne są stosunkowo szybko, szczególnie przy świeżych zespołach bólowych.

 

Sprzęt do terapii falami uderzeniowymi


Aparat do leczenia falą uderzeniową – jaki wybrać?


Na polskim rynku jest kilka urządzeń do leczenia falami. Przed ostatecznym wyborem warto sprzęt najpierw przetestować – większość producentów i dystrybutorów proponuje kilkutygodniowe okresy próbne. Warto z nich skorzystać, aby się przekonać o możliwościach i o ergonomii pracy z konkretnym aparatem. W praktyce warto przetestować tryby pracy urządzenia: uderzenia pojedyncze, ciągłe lub w wiązkach. Ważna kwestią jest sposób generowania fali uderzeniowej, dostępny zakres częstotliwości oraz sposób pracy aplikatora (z wymiennym nabojem lub do pracy ciągłej) oraz możliwość instalacji dodatkowych modułów (do elektro-, lasero-, magneto- lub sonoterapii) w jednym urządzeniu. Do standardu należy wyposażenie aparatu w gotowe programy terapeutyczne, encyklopedia terapii oraz możliwość ustawienia swoich najczęściej wykorzystywanych sekwencji. W niektórych urządzeniach dostępne są opcje wizualizacji postępów leczenia bazująca na diagramach skali bólu.


PROMOCYJNE OFERTY na aparaty do leczenia falą uderzeniową znajdziesz TUTAJ >>

MIMED © 2019