FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Aktywni na wiosnę – jak chodzić z kijkami nordic walking?

Na zewnątrz wreszcie piękna pogoda, dlatego warto ze swoją aktywnością przenieść się do parku lub lasu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu pozwalają nie tylko na poprawę kondycji, ale także dają odpocząć psychice, wzmacniają układ nerwowy i immunologiczny. Dzisiaj kilka przydatnych informacji na temat nordic walking – jak dobrać kijki i jak wygląda prawidłowa technika chodzenia?

 

Nordic walking już od kilkunastu lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. I nic dziwnego – do chodzenia potrzebne są tylko kijki i dobre buty. A uprawiać nordic walking można w zasadzie wszędzie i przez cały rok – w parku, w lesie, na plaży, w górach. Wystarczy wybrać sobie trasę, można wziąć ze sobą ulubioną muzykę – i ruszamy!


Lista korzyści płynących ze spacerów z kijkami jest długa. Specjaliści podają, że efektywne marsze nordic walking angażują aż 90% mięśni organizmu, stymulują układ oddechowy, krażenia oraz cały układ ruchu (układ szkieletowy, mięśnie, głównie te od pasa w górę).


Jak dobrać kijki do nordic walking?


Kijki mogą być jedno – lub dwuczęściowe. Daje się słyszeć opinie, że jednoczęściowe są trwalsze, chociaż wszystko zależy od materiału z jakiego są wykonane. Może to być: aluminium, włókno szklane, mieszanka włókna szklanego i kompozytu (te są najlżejsze i najbardziej wytrzymałe).


Kijki do nordic walking produkowane są w długości co 5 cm, dobiera się je do wzrostu chodzącego według wzoru:
wzrost x 0,66* = długość kijka (wynik zaokrąglamy w dół do rozmiaru kijka, np. gdy wynik jest 123 cm, to kupujemy kijki o długości 120 cm)
*0,68 dla osób wysportowanych


Do spacerów do lesie i drogach gruntowych używa się podstawowych końcówek z hartowanej stali. Z kolei podczas chodzenia po twardej nawierzchni (chodnik, beton, asfalt) warto założyć gumowe nakładki (tzw. buciki), które chronią kijki przed zniszczeniem, a ponadto nie hałasują.


Jak prawidłowo chodzić z kijkami?


Nordic walking to nie jest zwykłe chodzenie. Warto poznać kilka podstawowych zasad, aby jak najlepiej wykorzystać ćwiczenia nordic walking. Polecamy krótki film instruktażowy:Sprawdź naszą ofertę kijków nordic walking: http://mimed.com.pl/sprzet-fitness/nordic-walking

MIMED © 2019