FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Kąpiele kwasowęglowe – jak działają na organizm?

Dotychczas dużą popularnością cieszyły się mokre kąpiele kwasowęglowe – często prowadzone w sanatoriach i uzdrowiskach. Nowością są suche kąpiele w CO2 (tzw. gazowe), które znacznie poszerzają zakres wykorzystania tej metody w rehabilitacji i co ważne – znacznie ułatwiają korzystanie z tej formy zabiegów.

 

Kąpiele kwasowęglowe to popularne zabiegi rehabilitacyjne i profilaktyczne wykonywane z wykorzystaniem bezwodnika kwasu węglowe – to tzw. kąpiele mokre (wodne) lub gazowego dwutlenku węgla (tzw. kąpiele suche).

Jak kąpiele w dwutlenku węgla działają na organizm?

Rozpuszczony w wodzie lub powietrzu dwutlenek węgla wchłania się przez skórę i układ oddechowy pacjenta, co powoduje rozszerzenie włosowatych naczyń krwionośnych tętniczych i żylnych. Skutkuje to większym przekrwieniem tkanek w miejscu działania CO2. W ten sposób kąpiele kwasowęglowe pośrednio wpływają na podniesienie cząsteczkowego ciśnienia tlenu we krwi, obniżenie poziomu cholesterolu, glukozy oraz produktów przemiany materii we krwi. Wszystko to ma dobroczynny wpływ na organizm chorego.

 

Terapia kąpielami kwasowęglowymi (zarówno suchymi, jak i mokrymi) skutkuje trwałym obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi oraz częstości akcji serca. Bezpośrednio po zabiegu gazowym CO2 pacjenci czują się zrelaksowani, natomiast po mokrej kąpieli notuje się niewielki krótkotrwały wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wywołany przez działanie ciśnienia hydrostatycznego wody.

 

Suche kąpiele kwasowęglowe mają wiele zalet. Ich przewaga w stosunku do zabiegów wodnych związana jest m.in. z eliminacją konieczności rozbierania się pacjenta, skrócenie czasu przygotowania zabiegu (nie ma konieczności napełniania, opróżniania i czyszczenia wanny) oraz mają one o wiele lepsze działanie w przypadku niektórych schorzeń.

 

Sprawdź naszą ofertę na urządzenia do kąpieli kwasowęglowych – TUTAJ >>

Aparat do suchych kąpieli kwasowęglowych

MIMED © 2019