FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Lasery wysokoenergetyczne – na czym polega terapia?

Do tej pory dobrze znaną i powszechnie stosowaną w rehabilitacji metodą leczenia światłem laserowym jest tradycyjna laseroterapia określana także jako tzw. zimna laseroterapia. Innowacją są lasery wysokoenergetyczne, o około 30-50 razy wyższej mocy wyjściowej w porównaniu z tradycyjną laseroterapią. Ta nowa metoda ma silne działanie stymulujące procesy gojenia oraz regeneracji tkanek i przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Jak działa i dla kogo przeznaczona jest ta terapia?

 

Efekty lecznicze i biostymulacyjne działania laserem na tkanki znane są już od lat 60-tych. Światło laserowe ma zdolność regeneracji tkanek na poziomie komórkowym. Dzięki spójności i monochromatyczności leczniczego światła laserowego możliwe jest precyzyjne dawkowanie energii, co pozwala na pełną kontrolę nad jego działaniem. W rehabilitacji wykorzystuje się długości fal równe 810/980 nm oraz 1064 nm, które mają silny wpływ na tkanki, co wywołuje zdecydowany efekt terapeutyczny, bez ubocznych i niepożądanych skutków.
Działanie lasera wysokoenergetycznego na tkankę podskórną

Na czym polega terapia laserem wysokoenergetycznym?

W laserach wysokoenergetycznych wykorzystuje się emisję lasera impulsowego o długości fali około 1000 nm i mocy wyjściowej około 7 lub 12 W, co skutkuje powstaniem fotomechanicznej fali w tkance podskórnej. Lasery wysokoenergetyczne charakteryzują się dużą głębokością przenikania, co umożliwia leczenie dowolnego zmienionego chorobowo miejsca w obrębie ciała. Efektem jest szybka regeneracja tkanek i natychmiastowa ulga w bólu. Fotomechaniczna fala stymuluje wolne zakończenia nerwowe i inne receptory bólu w obrębie tkanki podskórnej, co skutkuje zablokowaniem ścieżek bólowych w układzie nerwowym, a więc – hamuje uczucie bólu. Dodatkowo fala ma zdolność stymulacji mikrokrążenia w miejscu poddanym zabiegowi oraz wspomaga drenaż limfatyczny w tym obszarze.
Działanie lasera wysokoenergetycznego na tkankę podskórną

Dla kogo przeznaczone są zabiegi laserem wysokoenergetycznym?

Zbadano skuteczność zabiegów tego rodzaju laserem m.in. w następujących schorzeniach:
  • przewlekła choroba zwyrodnieniowa stawów
  • zapalenie torebki stawowej
  • ostroga piętowa/ zapalenie rozcięgna podeszwowego
  • skurcze mięśni, punkty spustowe
  • bóle barków - zespół bolesnego barku, uraz stożka rotatorów
  • choroby skóry
 
Sprawdź naszą ofertę na lasery wysokoenergetyczne >> TUTAJ
 
MIMED © 2019