FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Jaki stół do masażu wybrać?

Dobór stołu do masażu to trudne zadanie. Przenośny czy stacjonarny? Co wpływa na wygodę i komfort pacjenta i masażysty? Od czego zależy wytrzymałość stołu, jaką konstrukcję wybrać, jak dobrać wymiary? Oto kilka praktycznych wskazówek!

 

Na początku należy zadać sobie podstawowe pytanie – czy potrzebuję stołu stacjonarnego czy przenośnego? Czy masaże będą odbywać się w gabinecie czy w domu pacjenta? Jeśli planujemy zakup stacjonarnego stołu do gabinetu, wówczas warto zwrócić uwagę na solidną konstrukcję, rodzaj materiałów z których stół jest wykonany, jego wzmocnienie i wytrzymałość (co jest szczególnie ważne przy cięższych pacjentach lub przy stosowaniu dużej siły nacisku podczas terapii). W sytuacjach częstych wyjazdów do pacjentów warto rozważyć zakup stołu poręcznego, lekkiego, łatwego w składaniu/rozkładaniu.

Stół do masażu Panda Al Pro

Jak dobrać rozmiary stołu?

 

W obu przypadkach należy odpowiednio dobrać rozmiary stołu. Wysokość i szerokość stołu powinna być taka, aby masażysta miał swobodny dostęp do pacjenta z każdej strony, nie narażając się jednocześnie na przyjmowanie nieergonomicznych postaw podczas pracy. Z drugiej strony – ważna jest wygoda i komfort pacjentów, zwłaszcza w czasie masaży relaksacyjnych. W takim wypadku trzeba pamiętać o odpowiedniej szerokości, miękkiej, ale wytrzymałej piance i miłej w dotyku tapicerce.

 

Jak dobrze dobrać wysokość stołu do wzrostu masażysty?

 

Optymalna wysokość stołu do masażu to taka, przy której masażysta w pozycji stojącej z wyprostowanymi rękami jest w stanie położyć całe dłonie na blacie stołu.

 

Jakie przeznaczenie stołu?

 

Kolejna ważna kwestia to przeznaczenie stołu. Przy masażach relaksacyjnych istotny jest przede wszystkim komfort pacjenta, stąd ważna jest szerokość stołu. Przy terapii manualnej, gdzie występują duże naciski punktowe na stół – ważna jest stabilność i duża wytrzymałość stołu, dlatego warto rozważyć zakup stołu z dodatkową stabilizującą nogą. Zastanówmy się też nad uzupełnieniem stołu o dodatkowe wyposażenie: wycięcia i kształtki (np. przy masażach kobiet w ciąży), dodatkowe podgłówki, półki i przystawki, podnoszone i regulowane segmenty.

 

Z pewnością warto zainwestować w stół znanego i sprawdzonego producenta. To daje pewność, że stół do masażu wykonany jest z najlepszej jakości materiałów i dopasowany do potrzeb profesjonalistów. To także dobra inwestycja na przyszłość – taki produkt na pewno dłużej posłuży w codziennej pracy. Ponadto będzie objęty gwarancją, a w przypadku jakichkolwiek problemów – można liczyć na sprawny serwis i fachową pomoc.

 

Sprawdź naszą ofertę stołów do masażu – TUTAJ >>

MIMED © 2019