FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Stoły rehabilitacyjne – czym kierować się przy wyborze?

Stół rehabilitacyjny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia gabinetów kosmetycznych, rehabilitacyjnych i masażu. Mają szerokie zastosowanie – do zabiegów fizjoterapeutycznych, do terapii manualnej, do masażu i do badań. Jaki stół wybrać: stacjonarny czy przenośny, z jaką konstrukcją i regulacją wysokości, ile segmentów, jakie dodatkowe wyposażenie?

 

Jeśli zabiegi i masaże mają być wykonywane wyłącznie w gabinecie warto zainwestować w stół stacjonarny – stabilny i z dużym zakresem regulacji. Możemy wybierać wśród trzech sposobów regulacji wysokości – ręcznej, elektrycznej lub hydraulicznej. Regulacja może być skokowa lub ciągła, a stół może mieć konstrukcję prostokątną lub krzyżową. To, którą opcję wybierzemy powinno zależeć od tego, czy z konkretnego stołu będzie korzystać więcej niż jeden rehabilitant (jeśli tak, to lepiej regulacja ciągła – pozwala na lepsze dopasowanie wysokości), jakiego rodzaju zabiegi będą na nim wykonywane i jaka opcja regulacji (ręczna  czy sterowana pilotem) będzie wygodniejsza dla personelu.

Rehabilitacyjne stoły stacjonarne Mimed

W zależności od materiałów, konstrukcji i dodatkowego wyposażenia za stacjonarny stół rehabilitacyjny zapłacimy od 2 do około 5-6 tys. zł. Poza wspomnianymi już kwestiami, warto też zwrócić uwagę na liczbę segmentów. Możliwość regulacji poszczególnych części stołu pozwala na lepsze ułożenie pacjenta, umożliwia izolację  i ćwiczenie konkretnych grup mięśni. Warto zwrócić uwagę, czy stół ma regulowane: zagłówek i podnóżek, czy ma niezależnie regulowane podłokietniki i podnoszony odcinek lędźwiowy. Jeśli stół ma być przemieszczany w obrębie placówki – warto zadbać o doposażenie go w kółka mocowane do nóg.

 

Sprawdź naszą ofertę rehabilitacyjnych stołów stacjonarnych >>

Rehabilitacyjne stoły składane Mimed

W przypadku przenośnych stołów składanych, trzeba zastanowić się nad materiałem, z którego wykonana jest konstrukcja stołu (drewniane lub metalowe), sprawdzić jego wagę, łatwość transportu, wytrzymałość, stabilność i rozmiary po złożeniu. Zwróćmy też uwagę na opcje doposażenia składanego stołu rehabilitacyjnego w podłokietniki, podgłówek, wieszaki i dodatkowe półki – przydają się w praktyce. Przyjrzyjmy się detalom, bo to one zwykle decydują o komforcie i ergonomii pracy ze stołem. Jeśli stół wykonany jest z drewna – sprawdźmy, czy to dobry gatunek drewna, wytrzymały, odporny na naciski mechaniczne i wilgoć. Jeśli metalowy – czy połączenia między poszczególnymi elementami są trwałe, czy dokładnie pokryte są farbą zabezpieczającą przed korozją. Stół powinien mieć trwałą i łatwą do czyszczenia tapicerkę, z minimalną powierzchnią szwów i połączeń, nienasiąkliwą, odporną na olejki do masażu.

 

Sprawdź naszą ofertę rehabilitacyjnych stołów składanych >>

 

MIMED © 2019