FORMULARZ KONTAKTOWY

Zostaw wiadomość

Wpisz imię i nazwisko

Nieprawidłowy numer telefonu


Uzupełnij formularz!

Uzupełnij formularz!
captcha

Skontaktuj się:

724 011 870

|
|
Katalog produktów

Wanny, wirówki – dlaczego warto kupić sprzęt do hydroterapii?

Hydroterapia (wodolecznictwo) ma bardzo szerokie zastosowanie w gabinetach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej i spa. Inwestując w sprzęt do hydroterapii poszerzamy zakres oferowanych przez placówkę usług i co ważne – za wyposażenie ośrodka w sprzęt do hydromasażu NFZ przyznaje dodatkowe punkty przy kontraktowaniu świadczeń. Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?

 

Na sprzęt do hydroterapii najczęściej decydują się większe placówki rehabilitacyjne, sanatoria, ośrodki terapii profilaktycznej (np. spa), ale coraz częściej można go spotkać także w hotelach, na basenach i w ośrodkach wypoczynkowych. Największą popularnością cieszą się natryski, bicze wodne, wanny i wirówki do hydromasażu całego ciała lub poszczególnych jego części. Tego rodzaju sprzęt ma olbrzymie możliwości, które łatwo można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Trzeba jednak pamiętać, że instalacja wanny lub wirówki wiąże się często z wymogiem wygospodarowania osobnych pomieszczeń, zorganizowania instalacji i z zakupem dodatkowego wyposażenia.

Sprzęt do hydroterapii Mimed

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do hydroterapii?

 

Przede wszystkim na jego możliwości i zakres wykonywanych zabiegów. Kolejna kwestia to pojemność użytkowa (a nie maksymalna) urządzenia, wydajność, zużycie wody i prądu. Ważna jest wysokość kosztów eksploatacji: zużycie mediów, działanie systemów mycia i dezynfekcji, wydajność systemów do masażu. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie dysz i termostatów, a jeszcze przed zakupem – zapytajmy jakie przyłącza i dodatkowe wyposażenie jest wymagane, gdyż mogą one znacznie podnieść koszty początkowe inwestycji. Warto wybierać sprzęt pokryty nieporowatą i odporną na mechaniczne zniszczenia powierzchnią, np. akrylową. Dostępne są także na rynku wanny i wirówki rehabilitacyjne pokryte warstwą antybakteryjną.

 

W codziennym użytkowaniu przydatne są szczególnie te funkcje, które pozwalają na automatyzację pracy sprzętu, np.: gotowe sekwencje zabiegowe, możliwość ustawienia własnych programów, automatyczne napełnianie i opróżnianie wanny, pomiar temperatury wody, system czyszczenia i dezynfekcji, opcja ustawienia poziomu wody i wyłączenia urządzenia po upływie ustawionego czasu.

 

Sprawdź naszą ofertę sprzętu rehabilitacyjnego do hydroterapii (promocje!) >>

MIMED © 2019